1

Blog

Kurumsal Kimlik Tasarımı Kaliteli Kurumsal Kimlik Tasarımı İçin En Önemli 5 Argüman

Kurumsal kimlik tasarımına etki edebilecek birçok etmenden bahsedebilirim. Ancak günümüz iş dünyasında kalıplaşmış 5 Argüman vardır. Bunlar; Özgün bir Logo Tasarımı, göze hoş gelen kaliteli Web Tasarımına sahip hızlı bir web sitesi, Dünya nüfusunun vazgeçilmezi haline gelen Sosyal Medyayı etkin ve verimli kullanmak, Firmanızın verdiği hizmet ya da ürününü tanıtabilecek Katalog tasarımı.

Son olarak da bu çalışmaların firmanıza kattığı marka değerini internet dünyasında yerinizi almak ve bu vesile ile de yurt dışı global dünya pazarlarında kendinizi göstermek için SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) çalışması olmazsa olmazlardandır.

Bu beş hizmetin altı bir çok şeyle doldurulabilir ancak kısaca Kurumsal Kimlik Tasarımı için bu beş öğeyi kısaca bahsedeceğim.

  Kurumsal Kimlik Tasarımı
 • ÖZGÜN BİR LOGO TASARIMI
 • Logo tasarımı bir firma için hayati önem taşımaktadır. Çünkü insanlara şirketiniz hakkında ilk izlenimi firmanızın logosu verir. Bundan dolayı özgün bir logonun sahip olması gereken şeyler; işletmenin hedefini yansıtması ve o hedefi yansıtırken de basit, sade ama arkasında yatan ana fikrin anlamını insanlara aktarabilmeli. Dolayısı ile logo tasarımı firma için hayati öneme sahiptir. Logo Tasarımında teknik ve sanatsal olmak üzere her aşamasını detaylı bir şekilde planlayıp, senaryolaştırılmalı o zaman özgün bir Logonun getirilerinden faydalanabilirsiniz ve Kurumsal Kimlik Tasarımınızı güçlendirmiş olursunuz.

  Web Tasarımı
 • KALİTELİ BİR WEB TASARIMANA SAHİP WEB SİTESİ
 • Günümüzde teknolojinin gelişimi ile her saniye yeni şeylere şahit oluyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran hizmetler, herhangi bir şeyin hammaddesinden üretilen ürünler vs. saymakla bitmez. Olaylara bu açıdan baktığımız da her ürün ya da hizmetin bir üreticisi ve hizmet sağlayıcısı vardır. Bu yüzden internet yani dijital dünyada insanlar ürün ve hizmetlerin tanıtımı için web siteleri iyi bir araç haline geldi. Artık kaliteli ürün ya da hizmet yeterli olmayıp işin içine estetik sanatsal değerler belirleyici konuma geldi. Dolayısı ile ürün ve hizmetinizi bilinirliği rakiplerinize karşı önde olmak için estetik bir web tasarımı önemi çok büyüktür. Ezcümle olarak Kurumsal Kimlik Tasarımının inşasında Web Tasarımı ana temellerden birisidir. Web tasarımı hakkında daha fazla bilgi almak için daha önce yazdığımız makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

  Sosyal Medya Yönetimi
 • SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
 • Yukarıda bahsettiğim maddelerin yanına son yıllarda dünya ticaretinin seyrini değiştiren diğer argüman sosyal medya. İnşaları etkisi altına alan sosyal medya birçok dezavantajı barındırsa da doğru kullanıldığında güçlü geri dönüşler sağlayan önemli bir yapı taşıdır. Tarih boyunca insanlar nerede kalabalıksa nereye yoğun ilgi gösteriyorsa ticaretin merkezi oralar olmuştur. Günümüz dijital çağda ise sanal ticaret merkezleri ise sosyal medya sektörü, web dünyası diyebiliriz. Güçlü bir kurumsal kimliğe sahip olan firmalar kesinlikle sosyal medya yönetimi yaparlar. Oradaki kitleye kendini tanıtabilsin kurumsal kimliği ile ürün ve hizmetini satabilsin. Sosyal medya yönetimi gücünü saymakla bitiremeyiz. Dilerseniz sosyal medya yönetimi ile ilgili daha önce yazdığımız makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

  Kurumsal Kimlik Tasarımı
 • KURUMSAL KİMLİĞİNİZİ İFADE EDEBİLEN KALİTELİ BİR KATALOG TASARIMI
 • İyi bir kurumsal kimlik tasarımı için Katalog tasarımı önemli bir argümandır. Bu yüzden her sayfası çok iyi planlanmalı tıpkı logo tasarımın da bahsettiğim gibi şirketinizin vizyon ve misyonunu, altında yatan ana fikri yansıtmalı. Yazı karakterlerinden sayfa renklerine kadar her şey olması gerektiği gibi tasarlanmalı. Bu konuda da daha önceki makalelerde bahsettik buradan ulaşabilirsiniz.

 • SEARCH ENGINE OPTIMIZATION (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • Kurumsal kimliğinizi inşa etme sürecinizde birçok aşamadan geçer firmanız. Sanal dünyada rakiplerinize karşı önde olmanızı belirleyecek kriterlerden Tamamlayıcı olanı da SEO'(arama motoru optimizasyonu)dur.

SEO; Firma web sitesinin sektörel kelimelerde üst sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçi ve müşteri elde etmesini sağlayan yatırım maliyeti en düşük ve ticari geri dönüşü en yüksek dijital bir reklam stratejisidir.

SEO’nun firmalara sağladığı avantajı çok büyük karlılık sağlar. Çünkü ilk sırada gelen bir firma ürün yâda hizmetini çok iyi pazarlayabilir. Google ziyaretçilerinin çoğu ikinci sayfaya bakmıyor bile bu da ilk sayfanın ne kadar değerli olduğunu gösterir. Dolayısıyla iyi bir SEO yapılan firmanın kurumsal kimliği güçlü olur. Bu da firmanın büyümesini ve karını arttırır.

Aora Digital Agency Ailesi olarak bu hizmetler ve daha fazlasını gerçekleştirmek için her zaman yanınızdayız.

Facebookta Paylas

Yeniliklerden haberdar olmak için
E-Bülten'imize üye olun.