1

Logo Tasarımı

Logo tasarımı Logo Tasarımı Girişimciler ve Müşteriler İçin Ne İfade Eder?

Logo Tasarımı

Günümüzde bilim ve teknolojinin gelişmesi ile insanların bilgiye ulaşma hızı ve iş yapma şekilleri bir hayli değişti. Yeni ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçları karşılayacak yeni iş modelleri gün geçtikçe artmaktadır. Girişimciler sanal dünyada var olabilmek için bazı şeylere sahip olmalıdır. Kaliteli ve göze hoş gelen Web Site Tasarımı, güçlü ve özgün Kurumsal Kimlik bu makalenin de konusu olan Logo Tasarımı bu hizmetleri profesyonel bir ekip ile yapılırsa firmanız sektörde ayakları yere sağlam basmaya başlar. Örnek olması için Aora digital'in yaptığı işlere buradan ulaşabilirsiniz.

LOGO NEDİR?

“Logo; firmanızı diğer firmalardan ayıran çeşitli renk, harf, sayı gibi şekillerin bir araya gelerek firmanızın vizyon ve misyonunu ifade edebilen şekillerdir.”
Günümüzde rekabetin artması ile İnsanlar satın alacakları mal veya hizmetleri hangi firmadan alması gerektiğinin tercihini etkileyen en büyük unsurlardan biri de LOGO TASARIMI’dır. Göze hoş gelen renkleri ve içinde firmanızın vizyon ve misyonunu içeren mesajlara sahip LOGO TASARIMI olmazsa olmazlardandır.
Alttaki görsel de Aora Digital Agency’nin yaptığı bazı Logo Tasarımı çalışmaları…

Logo Tasarımı
Başarılı Bir Logo Tasarımı İçin Dikkat Edilecek Püf Noktalar;
  • Kolay anlaşılabilen sadelikte dikkat çekici olmalı
  • Rakipleri arasından sıyrılıp firmasına özgü özgün bir karakter olmalı
  • Firmanın sağladığı mal veya hizmete uygun bir logo tasarımı olmalı ve firmanın vizyon ve misyonunu insanlara yansıtabilmeli
  • Renk boyut ve yazı stili gibi faktörlerin birbirine uyumlu bir şekilde entegre edilmesi akılda kalıcı bir logo olmasını sağlar
  • Logo tasarımı için kullanılacak şekillerin anlamları kontrol edilmesi gerekir. Farklı ülkelerde farklı kültürlerde yanlış anlaşılması engellenmiş olur. Bu durum logonun uluslararası bir yapıya büründürür
Girişimcilere Logo Tasarımı Ne İfade Eder?

Yeni bir girişimci kurduğu şirkette insanlara sunduğu mal ve ya hizmet ile daha kaliteli, faydalı işler yaparak geleceğe umutla sektöründe varlığını koruyarak büyümek. Gün geçtikçe her sektörde yeni simalar ortaya çıkarak rekabeti arttırmaktadır. Logo Tasarımı da bir işletmenin ana yapı taşlarından biridir. Bir girişimci rakiplerinden farkını ortaya koyabilmek için kaliteli bir kurumsal kimlik inşa ederek logo tasarımını tamamlar. Dolayısı ile girişimcinin hizmeti gibi Logo Tasarımı özgün olur..

Müsterilere Logo Tasarımı Ne İfade Eder?

Her şeyden önce sektöre ilk defa girmiş bir firma sahip olduğu logo tasarımı, mal ve hizmetleri ile müşterilere güven sağlamaya çalışır. Kazandığı bu güven istikrarlı bir büyüme ile sektörde yerini sağlamlaştırır. Zaman geçtikçe ufak ufak tasarımlar yapması müşterilerin dikkatini çekmez. Çünkü estetiksel değişimlerdir bunlar. Ancak Logo Tasarımı tamamen değiştirilip yeni bir tasarım ile müşterilerin karşısına çıkan firmalar müşterilerin güvenini tamamen sarmıştır. Bu durum firmaya ağır bedeller ödettirir bazen firmalar iflas eder bazen de iflasın eşiğinden döner. Bu durumun canlı örnekleriyle geçmişte insanlar karşı karşıya kalmıştır.

Facebookta Paylas

Yeniliklerden haberdar olmak için
E-Bülten'imize üye olun.