1

Marka Tescil Süreçleri

Marka doğrudan sizi ve işinizi temsil eder. Oluşturmak için zaman harcamamız gayet doğal ve zorlu bir süreçtir.

Marka Stratejisiyle İş Kurmak

Marka işletmenizin ürünü yada hizmeti olduğu için hem risk, kar hem de rekabet avantajı yönünden de anlamlı bir kıymete sahiptir. Bu bakımdan işletmenin karar mekanizmasında önemli bir yeri vardır.

  • Markanız, taklit , kopya vb. haksız rekabete karşı işletmenizi korur.
  • Güçlü markaların pazarda yaptığı hatalar kolaylıkla affedilir. Çünkü müşteriler güçlü markalara karşı her zaman ikinci bir şans verir.
  • Marka taleplerin artmasında işletmenin isminden daha etkileyici bir güce sahip olur. Güçlü marka müşteri bağlılığını artırdığı gibi müşterileri sürekli müşteri haline gelir.
service description image

Marka Tescilin Önemi

Marka tescil, firmanızın ürün yada hizmet üretiminin satışı aşamasında, ürün ve hizmetlerin taklitlerine karşı koruma altına alabilmek için önemli bir unsurdur. Marka üzerindeki şirketinizin haklarını ispatlamak ve markanızın ihlalini engellemek adına, marka tescili yaptırmanız gerekmektedir.

  • Marka tescil işlemleri sürecinin doğru bir şekilde ilerlemesi için marka tescil başvurunuzun eksiksiz ve sorunsuz (marka adının benzeri olmaması, logonuzun benzerinin olmaması, sınıf seçimi vb.) yapılması konusunda çok önemlidir.
  • Türk Patent ve Marka Kurumu'na karşı sizin adınıza tüm süreçleri vekaletinizle yürütüyoruz.
  • Markanızı alabildikten sonrada sizin için sürekli olarak yeni başvuruları tarayıp benzer marka başvurularını size bildirip, gerekli itirazları yapmanızı sağlıyoruz.
service description image

Yeniliklerden haberdar olmak için
E-Bülten'imize üye olun.