1

Mobil Uygulama

Yazılım Hizmeti Mobil Uygulamaların Şirketler İçin Önemi

E-Ticaret Site Yönetimi

Son zamanlarda çoğu işimizi elimizdeki telefonlar sayesinde halledebilir olduk. Günümüz dünyasında mobil cihaz kullanımı hızla artmaktadır. Yaşlısından gencine herkesin elinde bir akıllı cihaz bulunduğu duruma geldiğimiz bir ortamda şirketler web sitelerine verdikleri önemi mobil uygulamalara da göstermelidirler. Ülkemizde çoğu şirket hala mobil uygulamaların kıymetini anlamamaktadır. Ancak her geçen gün artan akıllı telefon kullanımıyla beraber rekabetin arttığı bu mobil uygulama piyasasında küçük büyük her şirket yerini almalıdır.

Yapılan araştırmalarda Türkiye’de 76 milyon mobil cihaz kullanıcısı var ve bu mobil cihazların %77’si akıllı telefon. Dünyada ise 5 milyardan fazla mobil cihaz kullanıcısı var. Dünyada mobil uygulama indirme bakımından Türkiye 8. sıradadır. Başka bir araştırmaya göre ise kullanıcılar mobil web sitesi olan şirketlerin sitesini mobil uyumluluğu olmayan şirketlerin sitelerine göre daha fazla ziyaret etmektedir ve mobil uygulaması olan şirketlerle ise daha çok etkileşim halinde bulunmaktadırlar. Google’ın verdiği bilgilere göre Amerika ve Japonya’nın da içinde bulunduğu 10 ülke de mobil cihazla etkileşim sağlayanların weble erişim sağlayanlara göre daha fazla etkileşimde bulunuyor. Mobil cihaz kullanıcıları ortalama her 7 dakikada bir akıllı telefonu kontrol ediyor ve günde ortalama 2 saatten fazla sürede telefon kullanıyorlar. Rakamlar böyle iken şirketlerin mobil uygulamaların önemini daha iyi anlamaları gerekmektedir. Kullanıcılar ve müşteriler her zaman kendileri için en kolayını tercih ederler daha hızlı ve daha stabil hizmet almak isterler mobil uygulamalarda buna yardımcı olur.

Mobil Uygulamaların Şirketler İçin Avantajları

  • Şirketinizi daha kurumsal gösterir.
  • Kullanıcılar ile etkileşiminizi arttırır.
  • Müşterilerinize ve kullanıcılarınıza daha stabil bir hizmet verirsiniz. Sitelerde olduğu gibi tarayıcı kaynaklı gecikmeler donmalar yaşanmaz.
  • Daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.
  • İnsanlara sizinle etkileşime geçmeleri için farklı seçenekler sunabilirsiniz.
  • Mobil uygulaması olmayan şirketlere karşı avantaj sağlarsınız.
  • İnternet dünyasından daha fazla pay alırsınız.
  • Kampanyaları ve indirimleri uygulama üzerinden bildirim olarak gönderebilirsiniz.
  • Uygulamanızı kullanan kullanıcıların davranışlarını analiz edebilir ve bu sayede kullanıcılar ve istekleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
Facebookta Paylas

Yeniliklerden haberdar olmak için
E-Bülten'imize üye olun.