1

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization)

Farklı arama motorlarında sıralamayı artırarak web sitenize daha fazla trafik çekmek.

Kalabalıkta öne çıkmak!

SEO bu arama motoru taramalarında kolayca bulunabilmek için arama motorlarının belirlediği kurallar çerçevesinde düzenlemelerin yapılması işlemidir.

  • SEO, arama motorlarında her zaman bulunabilmek için yapılan kod, isimlendirme, tasarım iyileştirme ve bu iyileştirmelerle beraber gerçekleştirilen işi daha kısa yoldan yapmak adına yapılan kısaltma işlemleridir.
  • Bu işlemler site içi ve site dışı olarak iki farklı şekilde isimlendirilebilir.
  • Dikkatli olarak yapılan SEO çalışmaları ile arama motorlarında hergün sıralamada yükselerek daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür.
SEO

İş Süreçlerimiz

Sektör ve Kelime Analizi bu işin başlangıç noktasıdır. Bu kelime analizine göre websitesi içeriği hazırlamak gerekmektedir.

Process image

Keşif

Sektörün ve ihtiyacınız olan anahtar kelimelerin belirlenmesi sürecidir. Burada önemli olan kullanıcı alışkanlıklarını da anlayabilmektir. Potansiyel müşteri bizim firmamıza ulaşmak için bizi ne diye arar ? Sorusunun cevabı çok önemlidir.

Sonraki Adım
Process image

Strateji

Belirlenen anahtar kelimeler sonrası bu kelimelerde hangi firmalar ne durumda, nasıl bir site içeriğine sahipler. Destekleyici makale ve benzeri dış içerik sahibiler mi ? Bunlarıda cevapladıktan sonra stratejiniz oluşacaktır.

Sonraki Adım
Process image

Optimizasyon

Sitenizdeki metinlerin, resimler ve videoların optimize edilmesi gerekir. Her türlü içerik metaryelindeki ana mevzu kolay ulaşılmasıdır.

Sonraki Adım
Process image

İçerik

İçerikler tekrardan yazıldıktan sonra bunlara özgü konu ve ürün görselleri hazırlanmalı ve optimum ebatlarda kesilip biçilip kaydedilmelidir. Bu işlemler PDF, Video, vb. tüm içerikler için uygulanmalıdır.

Sonraki Adım
Process image

Raporlama

Yayına girdikten sonra belli aralıklar siteniz raporlanmalı ve bir SEO tedavi reçetesi oluşturulup o duruma özgü çözüm ve içeriklerle güncellenmelidir. Bu hizmet biten bir hizmet değildir. Her firma Arama motorunda 1 numara olmak ister. Daha çok istemek lazım!

Yeniliklerden haberdar olmak için
E-Bülten'imize üye olun.