1

Tanıtım Videosu

Videolar, müşterileriniz üzerinde daha büyük etki yaratır.

Kurumsal Video Prodüksiyonu

Video Prodüksiyon, 3 aşamadan oluşmaktadır. Prodüksiyon kelimesi yapım anlamına gelmektedir. Video prodüksiyon, video yapımı anlamına gelmektedir. Video yapım süreci de 3 ana aşamadan oluşmaktadır. Bu süreçler sırasıyla, yapım öncesi anlamında olan pre-prodüksiyon, yapım anlamında olan prodüksiyon ve yapım sonrası anlamında olan post-prodüksiyondur. Bu 3 sürecin tamamlanması ile ortaya bir video prodüksiyon ürünü çıkmış olur.

  • Pre-Production (Pre-Prodüksiyon)
  • Production (Prodüksiyon)
  • Post-Production (Post-Prodüksiyon)
Video Prodüksiyon

İş Süreçlerimiz

Video Prodüksiyon, öncelikle pre-prodüksiyon ile başlar.

Process image

Sinopsis & Senaryo

Yapım öncesi anlamına gelen pre-prodüksiyon aşaması ile, videonun genel hatları konsepti belirlenir, hedef kitle analizleri gerçekleştirilir. Sinopsis (senaryonun genel şablonu) hazırlanır ve bu sinopsis Senaryoya dönüştürülür.Seslendirme olacaksa seslendirme metinleri oluşturulur. Böylece pre-prodüksiyon aşaması tamamlanmış olur.

Sonraki Adım
Process image

Çekimler & Grafik Tasarımı

Prodüksiyon aşamasında video projesinin türüne ve konseptine bağlı olarak çalışmalar yapılır. Örnek verecek olursak, projede gerçek görüntüler kullanılacaksa senaryo ve konsepte bağlı kalınarak gerçek çekimler yapılır. Proje içerisinde gerçek görüntülerin olmayacağı önceden belirlenmiş ise veya gerçek görüntülerle hareketli görüntülerin (animasyon & motion graphics) bir arada yer alacağı bir video projesi olması düşünülüyor ise, prodüksiyon aşamasında kreatif direktör, sanat direktörü ve grafikerler tarafından hayata geçirilen görsel tasarımlar projenin görsel altyapısını oluşturur. Bu aşamadan sonra post-prodüksiyon aşamasına geçilmektedir.

Sonraki Adım
Process image

Seslendirme & Video Montaj

Post prodüksiyon aşamasında, görsel altyapısı oluşturulan filmin seslendirme, ses&müzik prodüksiyonu ve kurgu / montaj çalışmaları gerçekleştirilerek video hazırlanmış olur.

Sonraki Adım
Process image

Final Video

Böylece video prodüksiyon süreci tamamlanmış olur.

Yeniliklerden haberdar olmak için
E-Bülten'imize üye olun.